...

Kachľové sporáky s rúrou

Sporáky sú vhodné predovšetkým na varenie a pečenie. Klasický sporák nie je veľmi vhodný na vykurovanie väčších priestorov – vyžaduje si náročnú obsluhu – časté prikladanie (má malé ohnisko) s vysokým výkonom cez horúce železné časti (nie najpríjemnejší druh tepla).

V prípade upraveného ohniska a vybudovania ťahového systému je však možné sporák na varenie a pečenie skombinovať s vykurovacím systémom sálavej pece.

kachľový sporák, návrh v ceruzke pomocou palette cad

Naše projekty a realizácie

kachľový sporák s rúrou na pečenie, zelené kachlice, Sedmák

Kachľový sporák Sedmák

Klasický sporák s odkladacím priestorom na drevo, odskokom v časti sokla pre pohodlnejší prístup k varnej platni. Kvôli protipožiarnej bezpečnosti musela byť horúca časť sporáka dostatočne vzdialená od drevenej priečky, ku ktorej je sporák primurovaný.

kachliarske dielo, kachľový sporák s rúrou a s elektrickým sporákom, Bratkovica, foto od Remaart

Kachľový sporák Bratkovica

V sporákovej zostave je zakomponovaná elektrická indukčná platňa a elektrická pečiaca rúra. Varenie a pečenie je tak sústredené do jedného celku.

Kachľový sporák Kremnica

Dielo možno prevádzkovať ako bežný sporák na varenie a pečenie. Jeho osobitná konštrukcia ohniska (s nutným prepočtom celého systému) však ponúka aj funkciu akumulačného sálavého zdroja tepla s vykurovanou opierkou lavice.

Návrat hore
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.