O nás

Našim cieľom je ...

…stavať kachliarske diela, ktoré budú svojou funkciou napĺňať požiadavky zákazníka, svojim vzhľadom obohatia interiér jeho obydlia, budú spoľahlivo slúžiť desiatky rokov a pri svojej prevádzke budú minimálne zaťažovať životné prostredie.

K tomu nám napomáha čo najlepšia znalosť predstáv zákazníka / naše neustále vzdelávanie sa v nových peciarskych technológiách / používanie kvalitných peciarskych materiálov od nami osvedčených výrobcov.

História firmy

výučný list Vladimírovi Szantovi v odbore kachliar

Kachliarske remeslo

Založenie firmy vzniklo na základe viacročnej skúsenosti jej majiteľa. Prvé znalosti získal Vladimír Szanto od starých majstrov stavajúcich tradičné kachľové pece a sporáky. V roku 2002 si založil živnosť v odbore stavba kachľových pecí. V roku 2006 ukončil externé štúdium v odbore Kachliar a získal výučný list.

Cech kachliarov

Od roku 2008 je Vladimír Szanto členom Cechu kachliarov Slovenska a v r. 2013 založil spolu s Jozefom Sečíkom firmu PECE Szanto Sečík, s.r.o. Od roku 2013 spolupracuje s Cechom aj ako lektor na akreditovanom vzdelávacom programe Kachliar, ktorý je zameraný na prípravu nových staviteľov.

Výťaz súťaže o najdielo

V roku 2019 si firma odniesla z INSPIRE SÚŤAŽE O NAJ DIELO KRBU A PECE  prvú cenu odbornej poroty a druhú cenu hlasujúcich fanúšikov  za sálavú hypokaustovú pec.

Stále sa vzdelávame

Každoročne sa zúčastňujeme  školení a kurzov zameraných na správne navrhovanie stavieb a používanie moderných peciarskych materiálov. Na základe toho vám ponúkame diela v oblasti tradičných aj moderných peciarskych technológií.

Náš tím

Rok 2022 priniesol do firmy personálne zmeny – odchod spolumajiteľa do dôchodku a vytvorenie tímu s vyučenými kachliarmi. V roku 2023 firma mení názov na Pece Szanto, s.r.o.

Naši partneri

Návrat hore